Музичний керівник

21.Бер.2018
Музичний керівник

Роботу з музично – естетичного виховання в ЖДНЗ №44 очолює

Музичний керівник – Чаповська Олена Юріївна

Має фахову освіту, звання вихователь – методист, педагогічний стаж роботи по спеціальності 24 р., є наставником молоді.

Вся робота з музичного виховання в ЖДНЗ № 44 здійснюється згідно положень Закону України «Про дошкільну освіту», та на виконання вимог  Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Музичний керівник у своїй роботі керуються перспективним та календарним плануванням для здійснення навчального, вихованого та розвиваючого педагогічного процесу у тісній  співпраці з вихователями вікових груп.   

Палітра музичних  свят та розваг, які організовуються музичним керівником протягом року, відрізняються стильо­вою та сюжетною різноманітністю,  відібра­ний  музичний матеріал є яскравим, захопливим і  викликає у дітей  щирий емоційний  відгук. 

Олена Юріївна застосовує традиційні та новітні методи і прийоми музичного виховання, що викликає у дітей інтерес до порівняння музичних звуків із звуками навколишнього середовища, до сприймання та впізнавання у музиці різних настроїв, в комплексі працює над розвитком слуху, голосу та музично-ритмічної пластики рухів. Експрес опитування та аналіз навчально-виховного процесу показав, що високого рівня досягли 93 % вихованців.

Слід відмітити позитивний досвід співпраці музичного керівника та вихователів логопедичних груп з розвитку мовленнєвої компетенції. Чаповська О. Ю.  широко використовує на музичних занять різні методи роботи з дітьми логопедичних груп: логоритміку, артикуляційну та пальчикову гімнастику, вокально-ариткуляційні вправи, ритмічно-мовленнєві вправи з руховим супроводом, образне та поетичне слово, що в комплексі дають гарні результати по виправленню вад мови.

Яскравим показником плідної праці музичного керівника  ЖДНЗ Чаповською О. Ю стають звітні концерти вокального гуртка «Веселі До-мі-сольки», який створений на базі старших груп. Робота гуртка організована згідно плану роботи, відповідно до річного плану по закладу.  Діти гуртківці показують  незмінний високий рівень  вокальної майстерності.

В рамках тісної співпраці колективу закладу з батьківською громадою на базі дитячого навчального закладу проводяться щорічні батьківські форуми: «Щаслива родина – щаслива кожна дитина», де активними учасниками  стають представники батьківської спільноти від кожної вікової групи. Яскраві, цікаві, самобутні номери приносять задоволення і позитивні емоції як глядачам, так і учасникам святкового дійства.

Високий рівень фахової майстерності музичного керівника та достатній рівень підготовки дітей в розділі музичної діяльності свідчить про цілеспрямовану роботу з музично–естетичного виховання  на розвиток  знань, умінь, навичок та творчого потенціалу вихованців.